جراح تعویض مفصل لگن

جراح تعویض مفصل لگن

تعویض مفصل لگن یکی از جراحی های بسیار پیچیده می باشد. برای این جراحی نیاز است تا پزشک جراح تجارب و تبحر بالایی داشته باشد. در ابتدا قصد داریم به توضیحاتی درباره آناتومی مفصل لگن بپردازیم. آسیب هایی که در نتیجه آرتروز لگن به مفصل وارد می شود باعث عدم حرکت راحت و نرم مفصل می شود. بنابراین بیمار درد زیادی را تحمل می کند. در جراحی بازسازی لگن و یا تعویض مفصل لگن، جراح قسمت های آسیب دیده مفصل را می تراشد و با اجزای سرامیکی و پلاستیکی جایگزین می کند.

جراح تعویض مفصل لگن

تعویض مفصل لگن در اغلب موارد در صورتی که بیماری آرتروز شدت یافته باشد پیشنهاد می گردد ولی گاهی اوقات به دلیل ورم مفاصل در نتیجه بیماری روماتوئید آرتریت هم نیاز به این جراحی می باشد. در برخی موارد به دلیل اختلالات رشدی کودک و یا پوکی استخوان در بزرگسالی نیاز است تا جراحی لگن انجام گیرد.

بهترین جراح تعویض مفصل لگن

بهترین جراح تعویض مفصل لگن تجربه و تبحر بالایی در زمینه این جراحی دارد و همچنین با بروز ترین تکنیک های جراحی آشنایی دارد. از سوی دیگر با توجه به شرایط جسمی بیمار و همچنین سن بیمار و توجه به بسیاری از فاکتورها، بهترین و مناسب ترین تکنیک جراحی را به کار می گیرد.

همان طور که می دانید پروتزها با جنس های مختلفی برای تعویض مفصل لگن وجود دارد. جنس پروتز در طول عمر آن تاثیر می گذارد. پروتز هایی از جنس سرامیک، فلز و … وجود دارند. برخی افراد بعد از عمل به مواد موجود در پروتز واکنش نشان می دهند که در این صورت نیاز است تا جراحی دوباره انجام گیرد و پروتز خارج شود و جراحی دوباره صورت گیرد.

یکی از حساسیت هایی که وجود دارد تعویض مفصل لگن در افراد مبتلا به پوکی استخوان است. در این صورت باید تمرینات ورزشی خاصی به بیمار توصیه شود. همچنین بسیاری از فعالیت های فیزیکی باید محدود گردد. به این صورت احتمال بروز آسیب به حداقل می رسد.

موارد نیاز به تعویض مفصل لگن

چنانچه به آرتریت مفصل لگن مبتلا هستید لزوماً به تعویض مفصل لگن نیاز ندارید ولی در برخی موارد با توجه به میزان آسیبی که به مفصل وارد شده است باید این جراحی را مدنظر قرار داد. در صورتی که با استفاده از مسکن ها نتوان درد را کاهش داد و از سوی دیگر سفتی و عدم توانایی در حرکت دادن مفصل شدت یافته باشد، این جراحی پیشنهاد می گردد.

جراح تعویض مفصل لگن در  ابتدا با استفاده از مسکن های قوی، فیزیوتراپی و وسایل کمکی برای راه رفتن و حتی در برخی موارد تزریق استروئید سعی در به تعویق انداختن تعویض مفصل لگن دارد.

دکتر رضا مصطفوی متخصص ارتوپدی با بهره گیری از تکنیک های به روز دنیا به درمان این بیماری می پردازند. جهت رزرو وقت قبلی و مشاوره می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۱۲۷۴۵۵ تماس حاصل نمائید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر رضا مصطفوی بهترین متخصص ارتوپد در تهران ایشان مراجعه کنید.

نتیجه گیری

هیچ محدودیت سنی برای تعویض مفصل لگن وجود ندارد و این جراحی در کودکان هم می تواند انجام گیرد. ولی هرچه این جراحی در سنین پایین تر انجام شود به احتمال بییشتری نیاز به جراحی مجدد تعویض مفصل لگن می باشد. وظیفه اصلی جراح تعویض مفصل لگن بررسی دقیق شرایط جسمی بیمار و انجام بهترین گزینه درمانی و بهترین تکنیک جراحی می باشد.

متخصص ارتوپدی در غرب تهران 

برچسب گذاری توسط , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =